Izolacje chłodnicze a transport żywności

Transport żywności to jeden z najważniejszych ogniw łańcucha spożywczego. Niezmiernie ważne jest, by odbywał się on zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami. Złe warunki w czasie transportu przyczyniają się do zwiększania strat w żywności. Przepisy zawarte w umowie ATP niwelują te zagrożenia określając warunki przewozu towarów.

Niektóre grupy żywności muszą być przechowywane w niskich temperaturach, lub po prostu w ściśle określonej temperaturze. Stale wzrasta zapotrzebowanie na zabudowy chłodnicze, co wynika ze stale rozwijającego się rynku żywności świeżej i mrożonej. Izolacje chłodnicze wykonywane przez naszą firmę zapewniają spełnienie warunków dla przewozu konkretnych produktów żywnościowych i innych.

Izolacje chłodnicze wykonujemy rewelacyjną metodą nanoszenia sztywnej pianki zamkniętokomórkowej poliuretanowej wykonanej z dwukomponentowego systemu poprzez natrysk specjalną maszyną pod wysokim ciśnieniem. Jest to metoda stosowana w izolacji termicznej budynków, chłodni czy też przechowalni. My stosujemy ją również jako izolację aut dostawczych, gdyż ma niesamowite właściwości nieporównywalne z żadnymi innymi izolacjami.

Utwardzona pianka poliuretanowa ma bardzo małe przewodnictwo cieplne, stabilność w szerokim zakresie temperaturowym i odporność na czynniki chemiczne. Jest obojętna chemicznie, co oznacza, że nie wchodzi w żadne reakcje z substancjami będącymi w bezpośrednim kontakcie.

Piana poliuretanowa jest nanoszona bezpośrednio na powierzchnie i dzięki odpowiednio wykonanemu natryskowi stanowi bezspoinową izolację chłodniczą. Pozwala to wyeliminować mostki termiczne, jakie powstają przy łączeniach w tradycyjnych izolacjach chłodniczych. Izolacja pianą poliuretanową ściśle dopasowuje się do kształtu powierzchni, w zależności od konstrukcji pojazdu aplikujemy pianę o grubości od 8 do 20 cm w standardzie, co pozwala uzyskać bezkonkurencyjne parametry izolacji chłodniczej.

Ta metoda pozwala również na oszczędność czasu, gdyż żelowanie i utwardzanie masy trwa łącznie około 25 sekund. Pełnych właściwości piana nabiera po upływie doby. Piana nie przepuszcza pary wodnej i nie nasiąka wodą. Przewodnictwo cieplne plasuje się w granicach 0,022 W/mK, piana jest wytrzymała na ściskanie.

Piana poliuretanowa posiada atest higieniczny PZH do wytwarzania warstw izolacji cieplnej w chłodniach, przechowalniach oraz innych elementów użytkowych i mieszkalnych.
Oferowany przez dwuskładnikowy zamknięty system do wytwarzania sztywnej pianki poliuretanowej jest bardzo dobrym produktem jako izolacja chłodnicza w Państwa samochodach dostawczych.

Powłokę nawierzchniową stanowi poliuretanowa natryskowa powłoka ochronna LINE-X, na którą otrzymują Państwo w standardzie 5 lat gwarancji. Produkty LINE-X tworzą w pełni hermetyczną oraz antypoślizgową powierzchnię, która dodatkowo chroni przestrzeń roboczą przed substancjami chemicznym lub rdzą, a także podnosi walory higieniczne. Powłoka LINE-X jest również odporna na urazy mechaniczne i uderzenia oraz na większość używanych powszechnie chemikaliów. Użycie dodatku antybakteryjnego gwarantuje 99,9% skuteczności w walce z bakteriami i grzybami. Poliuretanowe natryskowe powłoki ochronne posiadają atest PZH na kontakt z wodą pitną – jest to najwyższy standard higieniczny, co oznacza, że może być w bezpośrednim kontakcie w żywnością.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wykonania izolacji chłodniczej z piany poliuretanowej i poliuretanowej powłoki ochronnej LINE-X. Więcej informacji znajdziesz w siedzibie firmy w Zielonej Górze.

Izolacje chłodnicze